Навчальний рік в Україні знову розпочався в умовах повномасштабного російського вторгнення. А отже, батькам слід подбати про те, щоб у випадку тривоги перебування дитини у шкільному укритті було максимально комфортним. Що варто покласти для цього у рюкзак школяра, розповіли в МОЗ, передає Hromada News.
Що варто покласти в рюкзак, який зберігатиметься у школі на випадок тривоги
У такий пакунок МОЗ рекомендує покласти:
- снеки тривалого терміну зберігання (це може бути печиво, сухофрукти, горішки тощо);
- пляшку води (можна проговорити з адміністрацією школи, щоб вода завжди була доступною у сховищі, і учні не носили її із собою);
- сухі та вологі серветки;
- антисептик;
- ліки, якщо дитина приймає якісь препарати на постійній основі (про це варто повідомити вчителя, а також і приклеїти до ліків інструкцію, як саме потрібно давати препарат);
- записку, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
- телефон або смартгодинник та заряджений павербанк (якщо дитина ще не користується гаджетами, то переконайтесь, що вчитель має можливість за потреби з вами зв’язатись).
Що покласти в пакунок, аби дитина почувалася максимально комфортно
Окрім досить базового набору, можна покласти дитині речі, які сприятимуть її затишку:
- Олівці та пара роздрукованих розмальовок. Вони допоможуть відволіктись і зайнятись чимось приємним.
- Якась іграшка, яка подобається дитині. Це може бути двійник улюбленої іграшки, яка лишається вдома.
- Напишіть дитині записку/записки підтримки – це може бути щось смішне, що розвеселить дитину, або слова підтримки. Зверніть увагу, що надто чутливі листи для підлітка можуть бути сприйняті як гіперопіка. Якщо ж ваша дитина ще не вміє читати – намалюйте їй записку чи створіть колаж. Головне – щоб була відчутна ваша підтримка.
- Наліпки також підійдуть як спосіб відволіктись. Для старших школярів це можуть бути стікерпаки, які можна клеїти на телефон, щоб ділитись із друзями. Для молодших – будь-які наліпки з їх улюбленими героями.
- За словами дитячої психологині Світлани Ройз, під час стресу ігри дітей можуть бути трохи «регресивними». До прикладу, старші діти можуть знову грати в ігри для малечі. Тож можете покласти в рюкзак декілька пачок повітряного пластиліну або невелику настільну гру, наприклад, UNO.
- Якщо в дитини є гаджет, закачайте туди її улюблену книгу в аудіоформаті та не забудьте покласти навушники.
У МОЗ також пропонують запакувати кожну з цих речей як невеличкий сюрприз. Можна обгорнути їх звичайним папером і залишити написи на кшталт «відкрий, якщо хочеться зайняти руки», «відкрий, якщо занудьгували з друзями», «зліпи з мене сонечко» тощо.
Ви можете удосконалювати цей список – покласти те, що любить саме ваша дитина. Можна також запитати у неї особисто, що допоможе їй почуватися в укритті комфортно.
Що покласти в ланч-бокс школяра – читайте в публікації Proslav.