Днями спеціально створені комісії здійснили об’їзди закладів освіти Переяславщини, аби перевірити стан їх готовності до нового навчального року. Про це повідомили у Студениківській громаді та відділі освіти, культури виконавчого комітету Циблівської сільської ради, передає Hromada News.
Як у Студениківській громаді готувалися до нового навчального року
Зазначається, що підготовка до 2023-2024 навчального року розпочалась ще навесні. Зокрема, в травні розпочались роботи з облаштування нового найпростішого укриття на території гімназії села Переяславське. Вартість робіт становила 300,6 тис. грн.
В укритті Студениківського ліцею почали проводитись роботи з покриття підлоги бетонною сумішшю вартістю 130,3 тис. грн та подальшим покриттям фарбою.
Крім того, стартували роботи з покращення перекриття найпростішого укриття в Пристромській гімназії.
Для облаштування невеликих укриттів було докуплено біотуалети вартістю 19,5 тис. грн. Для всіх укриттів закуплені обігрівачі за 37,4 тис. грн, таблички з відповідним маркуванням за 22,7 тис. грн, і наразі проходить закупівля генераторів. Їх орієнтовна вартість – 66,2 тис. грн за 7 шт.
У зв’язку з несприятливими погодними умовами, протягом літа були виявлені деякі недоліки. Тож було вирішено залити вимощення навколо укриттів в гімназії села Переяславське на суму 15,5 тис. грн, Семенівській гімназії – 11,7 тис. грн, Пристромській гімназії – 17,5 тис. грн та Студениківському ліцеї – 14,2 тис. грн. Також встановили водостічну систему в укритті Студениківського ліцею на суму 72,4 тис. грн.
Окрім укриттів, готували й приміщення закладів освіти. Там були проведені косметичні ремонти на суму понад 200 тис. грн.
У Студениківському ліцеї зробили ремонт першого поверху на суму 89,9 тис. грн. До початку навчального року відбудеться технічне обстеження вогнегасників на суму 13,2 тис. грн та навчання керівників закладів освіти протипожежному захисту вартістю 15,4 тис. грн. Провели перевірку опору заземлення устаткування закладів освіти на суму 8,8 тис. грн. Перед об’їздом провели лабораторні дослідження води вартістю 20,6 тис. грн – результат позитивний.
Цьогоріч вперше у громаді було організовано проходження обов’язкового медичного огляду працівників освіти у виїзному форматі вартістю 99,4 тис. грн.
Також було закуплено дрова на суму 99,5 тис. грн та вугілля на суму 660 тис. грн. Проведено повірку лічильників газу на суму 33 тис. грн, сигналізаторів загазованості на суму 37 тис. грн, повірка манометрів складає орієнтовно 8,2 тис. грн.
Планується розробка проєкту на засоби дистанційної передачі даних каналами GPRS в котельню Пристромської гімназії орієнтованою вартістю 25,6 тис. грн. Також було проведено капітальний ремонт котельні та закуплено новий котел на суму 717 тис. грн в Студениківському ліцеї.
«Найінтенсивніше готувались до нового навчального року в Семенівській гімназії. Було прийнято рішення відкрити там одну різновікову групу для дітей дошкільного віку. Вартість ремонтних робіт, меблів та устаткування становить 1021,8 тис. грн», – йдеться у повідомленні.
Так, з 4 вересня дошкільний підрозділ Семенівської гімназії матимуть змогу відвідувати 24 дитини.
Загалом підготовка до нового навчального року коштуватиме Студениківській громаді близько 3,5 млн грн.
Також громаді вдалося взяти участь у програмі з надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування. Громада виділила на це 900 тис. грн, що становить 30% вартості.
Студениківська громада готова до очного освітнього процесу
До комісії, яка здійснювала об’їзд закладів освіти Студениківської громади, ввійшли фахівці ДСНС з перевірки закладів освіти, фахівці ДСНС з перевірки укриттів, спеціаліст з Держпродспоживслужби, поліцейські офіцери громади, старости та голова громади.
За результатами перевірки були складені Акти та рекомендації.
Загалом всі представники комісії погодили відкриття закладів освіти в очному режимі. А фахівці ДСНС зауважили, що громада якісно підготувала укриття до нового навчального року, про що були складені відповідні акти.
Так, громада з впевненістю може розпочинати новий 2023-2024 навчальний рік в очному форматі.
Як пройшла перевірка закладів освіти Циблівської громади
Також були перевірені заклади дошкільної та загальної середньої освіти Циблівської громади. До складу комісії ввійшли голова Циблівської сільської ради Олександр Палагута, начальник відділу освіти Ольга Хаба, спеціаліст відділу освіти Людмила Осаулова, голова Переяславської об’єднаної організації профспілки працівників освіти і науки України Надія Каменська та представник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бориспільського районного управління ГУ Держспоживслужби.
Під час обстеження особлива увага приділялася підготовці укриттів. Зокрема, оглянуто харчоблоки, спортивні зали, класні кімнати, підсобні приміщення і території закладів. Також перевірено стан протипожежної безпеки та готовності до осінньо-зимового періоду.
«Члени комісії відзначили належний рівень підготовки ЗО до нового навчального року, якісно проведені поточні ремонтні роботи», – йдеться у повідомленні.
Зокрема, члени комісії звернули увагу на належний рівень створення освітнього середовища Нової української школи.
Нагадаємо, спортсмен із села Вороньків Дмитро Бутенко став дворазовим чемпіоном світу з пауерліфтингу.